מליארדי דולרים נשפכו בשבועיים האחרונים בNBA, ולא מעט שחקנים החליפו קבוצות. אנחנו פה לעשות סדר בבלאגן ולספר לכם איך הולכות להראות קבוצות הNBA בעונה הבאה. והפעם: הבית האטלנטי.

 

 

בוסטון סלטיקס

 

לדף הקבוצה.

 

הגיעו:  ג'יילן בראון, בן בנטיל ודמיטריוס ג'קסון (מהדראפט) ג'ראלד גרין, אל הורפורד.

 

עזבו: ג'ארד סאלינג'ר, אוון טרנר.

 

חמישייה: אייזיאה תומאס, אייברי בראדלי, ג'יי קראודר, אל הורפורד, קלי אוליניק\אמיר ג'ונסון.

 

 לראשונה זה לא מעט זמן שחקן בכיר מגיע וחותם בבוסטון, וזה כבר פתח אופטימיות. קווין דוראנט הודה ששקל את בוסטון עד לרגע האחרון כאופציה ב' אבל כמובן שגולדן סטייט ניצחה פה. דני איינג' מבחינתו התפתחות איטית או קפיצה קדימה, בכל מקרה המטרה היא התקדמות. רף הציפיות עולה ובוסטון נחשבת לשניה הטובה במזרח. האם זה אומר שהם יתמודדו מול קליבלנד בגמר המזרח? לא בטוח. המזרח מתחזק טורונטו ואינדיאנה מתחרות ראויות לא פחות על המקום השני. כרגע ברוסטר של בוסטון 18 שחקנים עם חוזה, רק 2 מהם עם חוזה לא מובטח. איינג' מחפש כמובן טרייד על מנת לצמצם את הסגל, אבל בכל מקרה לא להיקשר לחדשים עדיין. ברקע דיבורים כמובן על טרייד על קווין לאב ואחרים, וגישושים אצל ג'יי אר סמית' וריי אלן.

 

הרגע המוזר של הקיץ: כל מה שקשור לדראפט. מתחיל באיינג' בוחר בג'יילן בראון במקום דאן ששתי קבוצות היו מוכנות לעשות עליו טרייד, המשיך כשגרם לאנשים לתהות "מי זה לעזאזל גרשון יבוסלה?!" והסתיים (בינתיים) ב-2 בחירות סיבוב ראשון שנשלחו לאירופה כי הם לא טובים עדיין, ו-2 בחירות סיבוב שני שקיבלו חוזים. 

 

צפי:  גמר המזרח.

 

 

ברוקלין נטס

 

דף הקבוצה

 

 

הגיעו: ג'רמי לין, ג'ו האריס, טרבור בוקר, אתוני בנט,, רנדי פוי, גרייביס ואסקז, לואיס סקולה, ג'אסטין המילטון.

 

עזבו: ת'ד יאנג (טרייד), ג'ארט ג'ק (שוחרר), שיין לארקין, תומאס רובינסון, מרקל בראון, וויין אלינגטון, סרגיי קראסב, ווילי ריד, הנרי סימס, דונלד סלואן.

 

חמישייה: ג'רמי לין, בויאן בוגדנוביץ', רונדה הוליס-ג'פרסון, טרבור בוקר, ברוק לופז.

 

 

ברוק לופז אמר השבוע שהוא מרוצה מהמהלכים של ברוקלין בהתאם לנסיבות, והוא צודק. ברוקלין הגיעה לקיץ במצב קשה. אין בחירות דראפט (השנה בוסטון רק מחליפה איתם ולא מקבלת את הבחירה אז תהיה בחירה לפחות) וברוקלין צריכה להתקדם באמצעות גיוס שחקנים בשוק החופשי. לשם כך היא צריכה להראות לשחקנים חופשיים שיש בסיס ויש לאן לבוא. לכן היא התחילה בקטן גם עם שחקנים כמו ג'רמי לין שרק חיפש מקום בו יהיה רכז פותח, להשאיר את ברוק לופז כעוגן שימשוך שחקנים נוספים, ובעיקר להמר על כשרונות צעירים. לא סתם להמר, לזרוק "אול אין" על השולחן ולתת חוזים של 50 מיליון לטיילר ג'ונסון או 75 מיליון לאלן קראב. שון מרקס הולך בכל הכח קדימה תחת המגבלות הלא פשוטות הקיימות חייב להמר, אלא שהקבוצות בצד השני השוו (מילא פורטלנד שצריכה לפעול באופן דומה, מה התירוץ של ריילי?). מרקס עושה למעשה את הדבר היעיל היחיד מבחינתו, ועושה רושם שזה עובד. לשמחתו הוא בניו יורק וזה תמיד יעזור. יקח קצת זמן, אך יש אור בקצה המנהרה.

 

 

הרגע המוזר של הקיץ: טיילר ג'ונסון מספר בריאיון שכששמע כמה ברוקלין הציעה לו הוא חטף התקף חרדה והקיא כמה פעמים במשך יומיים. החוזה הזה מתחרה רק  ברגע אחד נוסף: בריאיון סיפר ג'ונסון  עוד "אמרתי לעצמי טוב אני הולך לשחק בברוקלין. הרי מיאמי לא תשווה. אין סיכוי שהם ישוו את זה…"

 

 

צפי: יספקו לבוסטון עוד בחירת טופ לוטרי, אבל יתחילו להראות סימני שינוי כיוון, עם אופציה לאופטימיות בקרב האוהדים לשנים הבאות.

 

 

 

טורונטו ראפטורס

 

דף הקבוצה

 

 

הגיעו: ג'ארד סאלינג'ר, פסקל סיאקאם ויקוב פרטל (דראפט).

 

עזבו: ביסמק ביומבו, לואיס סקולה, ג'יימס ג'ונסון, ג'ייסון תומפסון.

 

חמישייה: קייל לאורי, דמאר דרוזן, דמארה קרול, ג'ארד סאלינג'ר, יונאס ואלנצ'ונאס.

 

 

טורונטו מבחינתה הגיעה לעונת השיא של המועדון בשנה שעברה, ולדברי ראשיה אפילו שלב אחד מעבר למה שציפו מעצמם בתחילת העונה. המטרה העיקרית הייתה לא להרוס ולכן נתנו לדרוזן מה שרצה ולו כדי שישאר. עיקר העזיבות היו בעמדה 4 שממילא הייתה נקודת התורפה של הקבוצה השנים האחרונות. סיאקאם הינו תואם ביומבו שהובא לטורונטו שלא יכלה להשאיר את המקור, ופרטל נחשב הרוקי הכי מוכן בדראפט ויסייע לואלנצ'ונאס ויכול לגבות את הקו הקדמי גם בצד ההגנתי. הראפטורס חיפשו כאמור סטרצ' 4 אלא שזה לא היה בנמצא, וממילא לא היה להם מקום בתקרת השכר, ואז ג'ארד סאלינג'ר התלונן שהוא יכול לקבל חוזה גבוה ורק בגלל שהוא מוגבל הוא לא מקבל כזה, ו"איים" לחתום על הצעת ההיענות. בוסטון נשמעה לאיום ומשכה את הצעת ההיענות ואיפשרה לטורונטו להחתים את סאלי על ה- MLE. לסאלינג'ר יש המון פוטנציאל, ואם קייסי יהיה המאמן שיוציא את זה ממנו טורונטו יוכלו להמשיך ולאיים. אם לא, הראפטורס עדיין יסתדרו אולם לא יתקדמו.

 

 

הרגע המוזר של הקיץ: דוויין קייסי רומז לסאלינג'ר על מעמדו בעדינות יותר "אנחנו שוקלים לפתוח עם דמארה קרול ב-4" וקצת פחות "הוא יפתח, אלא אם יסריח את המגרש."

 

 

צפי: טורונטו ממש לא מתכוונת לפרוש לבוסטון שטיח אדום ויהיה קרב על ראשות הבית ועל גמר המזרח. ומי שראה את הריאיונות עם ג'יי קראודר ודמארה קרול יודע שהקרב הזה כבר החל. יהיה מעניין במזרח.

 

 

 

 

ניו יורק ניקס

 

 

דף הקבוצה

 

הגיעו: דרק רוז וג'אסטין הולידיי (טרייד), ג'ואקים נואה, קורטני לי, ברנדון ג'נינגס, מרשל פלאמלי וגיירמו הרננגומז (דראפט) מינדאוסקאז קוזמינסקאס, מוריס אנדור, רון בייקר.

 

 

עזבו: רובין לופז, חוזה קלדרון וג'ריאן גרנט (טרייד) ארון אפללו, לנגסטון גאלוואי, לו אמנדסון, קליאנת'וני ארלי, קווין סראפין, דרק וויליאמס.

 

 

חמישייה: דרק רוז, קורטני לי, כרמלו אנתוני, קריסטאפס פורזינגיס, ג'ואקים נואה.

 

 

קבוצה נוספת שהחליטו להמר וללכת בגדול. התחיל מהטרייד על דרק רוז שהרעיד את הגארדן ונטע תקוות מהולות בחששות. ג'ואקים נואה שאמר שהוא יהיה מוכן להישאר בשיקגו בתנאים מסויימים, עזב בעקבות רוז לאחר שהעבירו את רוז ולא את באטלר בטרייד. (סכסוך בחדר ההלבשה? אין לנו מושג על מה אתם מדברים), קלעי נוסף לצד החבורה הובא, ובניגוד לאפללו שעזב, לי יודע גם לעשות הגנה. ברנדון ג'נינגס הגיע כגיבוי אם כי הורנסק ידוע כמחבב משחק עם 2 רכזים, וליינאפ של רוז וג'נינגס יחד לא נפסל. הורנסק ינסה העונה לשלב את סגנונו שלו יחד עם המשולש וזה אמור להיות מעניין. לניקס יש פוטנציאל להיות קבוצה בכירה במזרח ואם הכל יתפקד והשחקנים יהיו בריאים, לעשות בעיות לכל קבוצה בליגה. וכמובן מילת המפתח כאן היא 'אם'. האם זה יקרה? האם הורנסק יצליח להסתדר בסיר הלחץ הגדול בעולם, אחרי שזכה לגיבוי מהקהל המפנק של פניקס? ואיך הוא ורוז יעבדו עם המשולש? 

 

 

הרגע המוזר של הקיץ: דרק רוז מדבר על הניקס כעל ה"סופר טים" של המזרח.

 

צפי:

תחזית לעונה

 

 

 

פילדלפיה 76'

 

 

דף הקבוצה

 

 

 

הגיעו: בן סימונס, וטימות'י לואוו  (דראפט) דאריו שאריץ' (דראפט 2014) ג'ראלד הנדרסון, ג'אריד בייליס, סרג'יו רודריגז, ברנדון פול.

 

 

עזבו: אלטון ברנד, אייזיאה כנען, איש סמית', כריסטיאן ווד.

 

 

חמישייה: סרג'יו רודריגז, ג'ראלד הנדרסון, רוברט קובינגטון, בן סימונס, ג'האליל אוקאפור.

 

 

החמישייה המוצעת הינה לצורך הדגמה בלבד, רק ישות עליונה כלשהי יודעת אם זה יהיה רודריגז או בייליס שיפתחו כרכזים, האם בייליס בכלל יפתח ב-2? האם סימונס יהיה ב-3 במקום קובינגטון או במקום נואל ב-4, או שמא בכלל יפתח כרכז?! הרוטציה תסתדר בעיקר אחרי הטרייד המיוחל שמחכים לו שם. בסופ"ש פורסם שקליבלנד שוקלת להציע לפילי את קווין לאב מה שיסדר מן הסתם את הרוטציה מעט (לאב ב-4, סימונס ב-3, ומי שלא יעבור לקליבלנד ב-5).

https://twitter.com/76ersUpdate/status/761313513365090304

 

הקיץ הזה הוא בעיקר בסימן של דרך חדשה. הקיץ הראשון של אחרי התהליך מאוד מסקרן, עדיין לא חזקים בשביל להרשים, כבר לא חבורת גופות, יש פורוורדים עם ראיית משחק מעולה (סימונס ושאריץ') יש שחקנים שיכולים לקלוע ויש כמה גבוהים (בינתיים עד הטרייד) עם יכולות טובות. ברט בראון יזכה להראות שהוא יודע גם לעשות דברים טובים עם קבוצות כשיש לו חומר גלם טוב ביד.

 

הרגע המוזר של הקיץ: פילדלפיה מתנהגת כקבוצת כדורסל רצינית, ומחתימה שחקני כדורסל אמיתיים.

 

צפי: עדיין לוטרי, אולם  יגררו תגובות מאוהדים שיתחילו ב"וואלה פילדלפיה".